Jak być bardziej eko? Proste sposoby na zmiany nawyków

Jak być bardziej eko? Proste sposoby na zmiany nawyków

Z roku na rok na rok rośnie nasza świadomość ekologiczna. Chcemy żyć zdrowo, nie szkodząc naszej planecie. Stosując kilka prostych zasad możemy sprawić, że Ziemia będzie mniej zanieczyszczona. Jak żyć bardziej ekologicznie?

To prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Na początek możemy maksymalnie wyeliminować plastik z naszego życia. Na początek możemy zrezygnować z jednorazowych torebek na zakupy. Idealnie zastąpi je płócienna torba wielorazowego użytku. Możemy też wybierać produkty w szklanych opakowaniach, które możemy w przyszłości łatwo zutylizować lub ponownie użyć. Słoiki przydadzą nam się, gdy będziemy chcieli zrobić domowe przetwory.

Drobne zmiany mają znaczenie

Zmiana naszych nawyków może mieć znaczący wpływ na środowisko naturalne… Gdy myjemy zęby to zawsze zakręcajmy wodę. To korzystna zmiana nie tylko dla natury, ale i dla naszego portfela. Wodę butelkowaną możemy zamienić na kranówkę, wystarczy że zainwestujemy w butelkę wielorazową lub dzbanek z filtrem. Miłośnicy kawy również mogą pomóc.

Wystarczy, że zrezygnujemy z plastikowych słomek. Na rynku dostępne są metalowe, których możemy używać wielokrotnie. Warto też w kawiarniach używać własnego kubka. Wiele lokali udzieli nam rabatu, jeśli zdecydujemy się wypić małą czarną w naszym własnym kubeczku.

Każdy z nas codziennie dojeżdża do pracy bądź szkoły. Jeśli to tylko możliwe zrezygnujmy z samochodu na rzecz transportu zbiorowego. Gdy pogoda dopisuje warto przesiąść się na rower. Jeśli nie dysponujemy własnym jednośladem, to warto zdecydować się na przejażdżkę rowem miejskim.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published.