Ile dawać wolności w związku?

Ile dawać wolności w związku?

Zazdrosny partner może zburzyć udaną relację i doprowadzić do rozstania. Umiejętne stawianie granic i negocjacje są podstawą w dochodzeniu do kompromisów. Ile dawać wolności w związku, żeby pozostać w zgodzie z własnymi przekonaniami i nie wyjść przy tym na zaborczą osobę?

Granice wolności w związku zależą od indywidualnych cech partnerów, ich światopoglądu, a także modelu wychowawczego, jaki stosowali wobec nich rodzice. Pewne zachowania są dla wszystkich rażące. Kiedy ukochany zamiast świętować urodziny partnerki lub rocznicę wybiera się na spotkanie w gronie kolegów lub umawia się jednocześnie z innymi kobietami, lepiej jest zrezygnować z relacji i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

W tym wypadku pytanie na temat tego, ile dawać wolności w związku nie ma racji bytu, bowiem, ile by taki partner jej nie dostał, to i tak nie potrafi jej docenić, nie mówiąc o szacunku dla drugiej połówki. Kiedy granice wolności w związku trudno ustalić, na przykład z powodu bagatelizowania sytuacji przez partnera, musimy zdobyć się na szczerość.

Otwarte powiedzenie o odczuciach i emocjach, pomogą uzyskać kompromis

Gdy uważamy pewne zachowania za naganne i komunikujemy je, kochający partner uwzględni nasze uczucia i być może zmieni swoje podejście. Jeżeli nie wiemy, ile dawać wolności w związku powinniśmy przyjrzeć się sobie i swoim reakcjom. Zdarza się, że nieprawidłowe wzorce rodzicielskie odcisnęły na nas większe piętno niż myślimy. Jeżeli matka była dominująca i zakazująca w stosunku do ojca, podświadomie przenosimy taki model na nasz związek. Czasem sytuacja może być odwrotna. Doświadczenie władczej matki, mogło uczynić z nas osobę, która przeciwnie niż ona, zgadza się na wszystko, aż do krawędzi absurdu. Wówczas granice wolności w związku praktycznie przestają istnieć.

Zagadnienie na temat tego, ile dawać wolności w związku powinno być przedyskutowane na początku znajomości. Różnice w poglądach, mimo najszczerszych chęci, czy atrakcyjnego wyglądu partnera, bywają przeszkodą nie do pokonania. Relacja, w której brakuje zrozumienia dla uczuć drugiej osoby, czy też niemożliwe jest zawarcie kompromisu, bywa skazana na sromotną porażkę.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published.