Dobre nawyki w codziennym życiu, jak je pozyskać

Dobre nawyki w codziennym życiu, jak je pozyskać

Jak to mówią, od ogółu do szczegółu. Często teoretycznie mało istotne szczegóły dnia codziennego, mają ogromny wpływ na nasze życie. Zazwyczaj większy niż nam się wydaje. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Wszystko, na czym się skupiamy, co robimy, wywołuje efekt. To proste. Jest akcja, jest i reakcja. W dużej mierze wydaje nam się, że pominięcie porannej gimnastyki, niezaścielenie łóżka czy pozostawienie brudnych naczyń w zlewie nie będzie miało przecież jakiegoś dużego znaczenia. To tylko ten jeden raz…no może dwa.

Jak często to robimy?

Problem w tym, że częściej niż nam się wydaje. Pielęgnujemy w ten sposób w sobie negatywne nawyki, które z czasem stają się rutyną, którą przestajemy zauważać. Niestety każda z tych małych „cegiełek” składa się, budując finalnie całe nasze życie…Często czujemy się źle, nie znając nawet powodu. No właśnie, być może, po prostu nie chcemy go znać. Nic nie dzieje się samo z siebie. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, prawda? Jednak pierwszym krokiem, ku temu, by cokolwiek zmienić, jest właśnie zdanie sobie sprawy z tego, że problem istnieje.

Jak poprawić swoje życie?

Nie wszystko naraz. Każdy z nas, zna chwilowe skoki motywacji, momenty, kiedy czujemy, że możemy zmienić świat. Mija kilka dni…wraz z nimi mija również słomiany zapał. Ciężko w tydzień czy dwa, odmienić negatywne nawyki, budowane przez lata. Warto więc zacząć małymi krokami, wprowadzając pozytywne nawyki, jeden po drugim. Zacznij od jednej rzeczy, którą będziesz wykonywał sukcesywnie przez określony czas. Następnie dodaj kolejną. Z czasem odwrócisz, to „zaklęte koło negatywizmu”, sprawiając, że Twoje codzienne życie powoli zacznie stawać się lepsze. Brzmi dziwnie? Sprawdź i oceń. Warto, w końcu życie mamy tylko jedno.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published.